نمونه گیری درب منزل برای افراد بالای 70 سال رایگان انجام میشود -----------------------ساعات کاری : شنبه الی چهارشنبه 6 صبح الی 20.پنجشنبه ها 6 صبح الی 18 -------------به اطلاع میرساند روز هاي جمعه از ساعت 8 الي 13 باز و آماده خدمت رساني به مراجعين گرامي مي باشد.

حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

02138016000

تلفن تماس

ایمیل

Albert.pathobiology@gmail.com

تست های NGS

زمان مطالعه5 دقیقه

تاریخ انتشار : ۱ مهر ۱۴۰۲نویسنده : دسته بندی : تست های آزمایشگاهی

تست های NGS

-نام تستویژگی های نمونهنحوه انجام آزمایشاطلاعات تکمیلی
(AFP) Alpha fetoproteinنوع نمونه:سرم حجم موردنیاز:۰.۵ موارد رد نمونه:مقدار کم نمونه همولیز، لیپمیک و ایکتریک واضح مدت زمان نگهداری:۳ روز ۸-۲ درجه۲ ماه در ۲۰- درجه دمای انتقال نمونه:دمای ۸-۲ درجه سایر اطلاعات موردنیاز:رعایت زنجیره سرد، پرهیز از انجماد و ذوب روش انجام ازمایش:روش انجام آزمایش:CLIA مدت زمان جوابدهی:روزهای زوجتفسیر بالینی آزمایش:آلفا فتوپروتئین (AFP) یک پروتئین جنین است که در ابتدا در کیسه زرده و کبد جنین تولید می شود. AFP جنین از طریق سد جفت در گردش خون مادر پخش می شود. غلظت AFP در سرم مادر در طول بارداری افزایش می یابد. اندازه گیری مقادیر AFP سرم مادر ابزاری استاندارد است که در مراقبت های زنان و زایمان برای شناسایی حاملگی هایی که ممکن است خطر بیشتری برای NTD داشته باشد استفاده می شود.
(AMH) Anti-Mullerian Hormoneنوع نمونه:سرم، مایعات بدن حجم موردنیاز:0.5 ml موارد رد نمونه:سرم:همولیز،ایکتریک مدت زمان نگهداری:۳روز ۸-۲ درجه۲ماه ۲۰- درجه دمای انتقال نمونه:۲-۸ درجه۲۰- درجه سایر اطلاعات موردنیاز:از فریز و آب کردن نمونه خودداری شودروش انجام آزمایش:آنزیمی فتومتریک مدت زمان جوابدهی:روزانهتفسیر بالینی آزمایش: آنزیمی است که در کبد استخوان جفت روده و کلیه وجود دارد اما اساسا در سلول های پوشاننده مجاری صفراوی و استئوبلاست هایی که در تشکیل استخوان جدید شرکت دارند یافت می شود. آلکالین فسفاتازها معمولا از کبد به درون صفرا ترشح می شود. افزایش سطح ALP معمولا به هنگام رشد استخوان (مثلا در کودکان) انواع مختلف بیماری های کبدی و انسداد صفراوی دیده می شود. همچنین به عنوان تومور مارکر در سارکوم استخوانی و نیز در سرطان پروستات و پستان که به استخوان متاستاز داده اند نیز در نظر گرفته می شود.
(Cancer Antigen 125 (CA125نوع نمونه:سرم حجم موردنیاز:۰.۵ موارد رد نمونه:مقدار کم نمونه همولیز، لیپمیک و ایکتریک واضح مدت زمان نگهداری:۳ روز ۸-۲ درجه۲ ماه در ۲۰- درجه دمای انتقال نمونه:دمای ۸-۲ درجه سایر اطلاعات موردنیاز:خودداری از ذوب و انجماد مجددروش انجام آزمایش:CLIA مدت زمان جوابدهی:روزانه تفسیر بالینی آزمایش:آنتی ژن سرطان ۱۲۵ ( CA-125) پروتئینی است که در سطح بسیاری از سلول های سرطانی تخمدان یافت می شود. همچنین ممکن است در سایر سرطان ها هم یافت شود و در بعضی از سلول های طبیعی نیز ممکن است وجود داشته باشد. آزمایش آنتی ژن سرطانی CA-125 میزان این پروتئین را در خون اندازه گیری می کند. CA-125 یک نشانگر توموری است که نتیجه ی بررسی آن می تواند در نشان دادن وجود انواعی از سرطان ها کمک کننده باشد. اغلب آزمایش CA-125 برای بررسی چگونگی روند درمانی سرطان تخمدان و یا عود مجدد سرطان تخمدان به کار می رود. آزمایش آنتی ژن سرطانی ۱۲۵ (CA-125) در موارد زیر انجام می شود: برای بررسی عملکرد درمانی در سرطان تخمدان. اگر میزان CA-125 کاهش یابد، معمولا به معنی موثر بودن روند درمانی است. بررسی عود سرطان تخمدان بررسی منشا سرطان در خانم ها. اگر پزشک تشخیص دهد که سرطان به سایر نقاط بدن پخش شده است، (متاستاز داده است) ممکن است آزمایش CA-125 را برای بررسی منشا سرطان انجام دهد. • افزایش میزان CA-125 نشان دهنده ی وجود سرطان در تخمدان است اما سایر سرطان ها هم می توانند باعث افزایش میزان CA-125 شوند. • آزمایش CA-125 معمولا به صورت روتین برای غربالگری استفاده نمی شود، چون اغلب نتیجه ی کاذب می دهد. اما انجام این آزمایش به همراه سونوگرافی ممکن است برای فردی که شانس زیادی برای ابتلا به سرطان تخمدان دارد، مورد استفاده قرار گیرد. از جمله زنانی که شانس زیادی برای ابتلا به سرطان تخمدان دارند، وجود سابقه ی خانوادگی ابتلا به سرطان تخمدان و یا جهش ژنتیکی در DNA ( BRCA1 یا BRCA2 ) می باشد. افزایش میزان CA-125 شرایطی که باعث افزایش میزان CA-125 می شود، عبارتند از: التهاب لگنی (PID) اندومتریوزیس• فیبروئید رحم بیماری کبدی ( مثل هپاتیت و سیروز ) التهاب پانکراس سه ماهه اول بارداری زمان هایی خاص در چرخه قاعدگی• لوپوس در بعضی از سرطان ها، میزان CA-125 بالا می رود، مثل: سرطان تخمدان و یا سرطان لوله های فالوپ و یا اندومتر رحمی. سرطان پانکراس، معده، مری، کبد، پستان، کولون و ریه. سرطانی که به دیواره ی شکم پخش شود. از جمله لنفوم. این نوع سرطان معمولا با افزایش مایع در شکم همراه است. (برای اطلاع بیشتر لطفا بر روی لینک کلیک فرمائید. تست CA125)
(Cancer Antigen153 (CA15-3نوع نمونه:سرم حجم موردنیاز:۰.۵ موارد رد نمونه:مقدار کم نمونه همولیز، لیپمیک و ایکتریک واضح مدت زمان نگهداری:۳ روز ۸-۲ درجه۲ ماه در ۲۰- درجه دمای انتقال نمونه:دمای ۸-۲ درجه سایر اطلاعات موردنیاز:خودداری از ذوب و انجماد مجدد روش انجام آزمایش:CLIA مدت زمان جوابدهی:روزانه تفسیر بالینی آزمایش:در اکثر موارد سرطان متاستاز يافته پستان، آنتی ژن CA15-3 واقع بر سطح سلول های سرطانی به درون خون تراوش شده و قابل سنجش می گردند. در سرطان های ريه، تخمدان، لوزالمعده، پروستات، كولون، بيماری فيروز كسيتيك، سيروز و هپاتيت نیز ممکن است سطح CA-15-3 افزایش یابد.۱. در پايش مراحل اولیه سرطان پستان بکار می رود. این تست با اهداف زیر درخواست می گردد:2. تست سریالی CA 15-3 می تواند در تشخیص زود هنگام عود بیماری در درمان مرحله II و III بیماران مبتلا به سرطان پستان کمک کننده باشد.2. تست سریالی CA 15-3 می تواند در تشخیص زود هنگام عود بیماری در درمان مرحله II و III بیماران مبتلا به سرطان پستان کمک کننده باشد. نظارت بر پاسخ به درمان بیماران مبتلا به سرطان پستان متاستاتیک.